Róże Okrywowe

Róże okrywowe, to jedna z najbardziej różnorodnych grup wśród róż..

Czym charakteryzują się róże okrywowe?

Przede wszystkim niesamowitą żywotnością, silnym krzewieniem się, gęstym, zdrowym ulistnieniem i intensywnym wzrostem. W tej grupie można znaleźć odmiany nisko ścielące się (30-40 cm)- tak zwane róże płożące, rozrastające się głównie na szerokość, jak i bardzo ekspansywne- szeroko rozkrzewione i wysokie. Kwiaty pod względem wielkości i kształtu są zróżnicowane, jednak ważne jest, by były odporne na warunki atmosferyczne i nie blakły wraz z przekwitaniem. Większość krzewów okrywowych ma zdolność do „samooczyszczania się”, zwłaszcza te mające puste lub półpełne kwiaty, a kwitnienie jest bardzo obfite i niemal nieprzerwane do nadejścia zimy.
Róże okrywowe nie wymagają corocznego cięcia, są bardzo odporne na mróz i choroby, a także niekorzystne warunki miejskie(susza, zasolenie podłoża, zanieczyszczenia). Wymagania pielęgnacyjne są zminimalizowane.

Aleksander von Humboldt®

Bassino®

Bentheimer Gold®

Cubana®

Dolomiti®

Juanita®

Knirps®

Larissa®

Mainaufeuer®

Purple Rain®

Sommerabend®

Sunny Rose®

Sweet Knirps®

Weg der sinne®

Innocencia ®

Toscana®

Co to jest certyfikat ADR?

Certyfikat jakości ADR nadawany jest odmianom róż, które przeszły długotrwałe testy jakości. Przez trzy lata są hodowane w Niemieckich ogrodach, bez używania środków ochrony roślin. Następnie poddaje się je odpowiedniej ocenie. Fachowcy sprawdzają między innymi: odporność na choroby, atrakcyjność danej odmiany oraz zimotrwałość. Reasumując, certyfikat jakości ADR udaje się uzyskać tylko najlepszym odmianom róż. Decydując się na krzewy z tym wyróżnieniem mamy pewność, że nie będą one wymagające w uprawie i pielęgnacji, a także będą wyjątkowo atrakcyjne i żywotne.

 

Gdzie najlepiej sadzić róże okrywowe?

Ze względu na wielką różnorodność róże okrywowe są uniwersalne. Najlepiej sprawdzą się na terenach zieleni w mieście, w parkach, na rondach, przy trasach komunikacyjnych. Najlepszy efekt uzyskamy sadząc je w większej grupie. Świetnie prezentują się na skalniakach, w małych ogrodach, na kwietnikach i rabatach, a także w donicach- na tarasie lub balkonie.