Róże Rabatowe

Róże rabatowe, czyli wielokwiatowe, potocznie nazywane poliantami. Odmiany z tej grupy są najczęściej i najchętniej wybierane przez klientów.

Czym charakteryzują się róże rabatowe?

Przede wszystkim obfitym i długim kwitnieniem, od około połowy czerwca, powtarzając do późnej jesieni. Kwiaty są zróżnicowane: pełne, półpełne oraz puste, zebrane na pędach po kilka lub kilkanaście w baldachy, bądź bukiety. Wysokość krzewów waha się od 50 do 80 cm, a niektóre mogą osiągać rozmiary nawet do 100 cm. W naszej ofercie, w tej grupie można znaleźć ponad 20 odmian z certyfikatem ADR, a także róże z serii MARCHENROSEN oraz RIGOROSEN.

Abracadabra®

Airbrush®

Amaretto®

Aprikola®

Bentheimer Gold®

Bengali®

Bordeaux®

Cherry Girl®

Cremosa®

Eisprinzessin®

Firebird®

Friesia®

Garden of Roses®

Gartenspaß®

Gebrüder Grimm®

Goldmarie 82®

Home & Garden®

Jugendliebe®

Kosmos®

Lusatia®

Lemon Fizz®

Lions-Rose®

Märchenzauber®

Marondo®

Moin Moin®

Nautica®

Novalis®

Orangerie®

Petticoat®

Phoenix®

Platen un Blomen®

Poetry®

Pomponella®

Portorož®

Rose der Hoffnung®

Rose der Einheit®

Rosenfee®

Rosige Landdrostei®

Rotkäppchen® – „Czerwony kapturek”

Rhapsody in blue®

Sangerhäuser Jubiläumsrose®

Schöne Koblenzerin®

Schone vom See®/Lady Kutno®

See You in Purple®

Sommersonne®

Summer of Love®

Sunstar®

Sweet Honey®

Till Eulenspiegel®

Bright Smiles ®  

Für Elise ®

Impala ®

Mango ®

Meteor ®

Milano ®

Out of Rosenheim ®

Sunmaid ®

Co to jest certyfikat ADR?

Certyfikat jakości ADR nadawany jest odmianom róż, które przeszły długotrwałe testy jakości. Przez trzy lata są hodowane w Niemieckich ogrodach, bez używania środków ochrony roślin. Następnie poddaje się je odpowiedniej ocenie. Fachowcy sprawdzają między innymi: odporność na choroby, atrakcyjność danej odmiany oraz zimotrwałość. Reasumując, certyfikat jakości ADR udaje się uzyskać tylko najlepszym odmianom róż. Decydując się na krzewy z tym wyróżnieniem mamy pewność, że nie będą one wymagające w uprawie i pielęgnacji, a także będą wyjątkowo atrakcyjne i żywotne.

 

Gdzie najlepiej sadzić róże rabatowe?

Jak sama nazwa wskazuje na wszelakich rabatach i kwietnikach, wzdłuż alejek, w małych i dużych grupach. Na terenach reprezentacyjnych, w zieleni miejskiej i parkach. Doskonale nadają się do zestawienia z roślinami jednorocznymi, bylinami, a także z innymi krzewami. Najobficiej kwitną na stanowiskach w pełni nasłonecznionych, ale w naszej ofercie można znaleźć także takie, które sprawdzą się w półcieniu. Wiele z naszych odmian nadaje się również do sadzenia w pojemnikach, donicach, czy skrzyniach balkonowych.