Róże Wielkokwiatowe

Czym charakteryzują się róże wielkokwiatowe?

Róże wielkokwiatowe, inaczej nazywane szlachetnymi, lub mieszańcami herbatnimi, są najważniejszą gospodarczo grupą róż. Najczęściej uprawiane pod osłonami z przeznaczeniem na kwiat cięty, jednak w ostatnich latach coraz bardziej zaczęto doceniać ich walory, są to prawdziwe arystokratki wśród róż. Ich wysokość waha się od 80 do 150 cm. Pędy są sztywne, proste, zakończone dużymi, kształtnymi i regularnymi kwiatami o szlachetnym, eleganckim kształcie, które występują pojedynczo lub w niewielkiej grupie na łodydze. Kwiaty długo utrzymują się na roślinie, a także w wazonie. Wiele odmian z tej grupy poszczycić się może pięknym zapachem. Róże wielkokwiatowe wymagają żyznego podłoża, a jeśli chcemy cieszyć się obfitością kwitnienia nie zapomnijmy o nawożeniu.
W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie tą grupą oraz brak na rynku odmian spełniających oczekiwania klientów względem ich zdrowotności, firma Kordes’a wprowadziła kolekcję Eleganza®. Róże należące do tej kolekcji cechuje wspaniała zdrowotność liści.

Athena®

Bellevue®

Berolina®

Beverly®

Big Purple®

Blue River®

Burgund 81®

Cherry Lady®

Concorde®

Duftzauber 84®

Eliza®

Feurio®

Fantasia Mondiale®

Flaming Star®

Grande Amore®

Hamburger Deern®

Kordes’ Jubilee®

Kupferkönigin®

La Perla®

Limona®

Lolita®

Marie Luise Marjan®

Marvelle®

Memoire®

Oh Happy Day®

Parole®

Schwarze Madonna®

Sebastian Kneipp®

Souvenir de Baden-Baden®

Speelwark®

Sunny Sky®

Sweet Parole®

Tiamo®

Traumfrau®

Valencia®

Wedding Bells®

Winter Sun®

Better Times ®

Courage ®

Amorosa ®

Gdzie najlepiej sadzić róże wielkokwiatowe?

Przede wszystkim w miejscach nasłonecznionych, w żyznej, przepuszczalnej glebie. Unikajmy sadzenia w cieniu i półcieniu, ponieważ może się to negatywnie odbić na kwitnieniu i zdrowotności naszych roślin. Polecamy sadzić na jednolitych rabatach, w dobrze wyeksponowanych miejscach. Najlepiej prezentują się sadzone w grupie, jednak znajdziemy także odmiany szeroko krzewiące się, które z powodzeniem można sadzić pojedynczo.